کاربری
کاربر گرامی به انجمن تخصصی هاستینگ | سرور مجازی | بازی های آنلاین خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

arg89

زیرسازی چمن مصنوعی

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 08-10-2019 در ساعت 03:35 PM (97 نمایش ها)
مراحل زیرسازی چمن مصنوعی
به تمامی فرآیندهای مورد نیاز برای تبدیل سطح طبیعی و بکر زمین به سطح قابل اجرا برای نصب و اجراي چمن مصنوعع، زیرسازی چمن مصنوعی می گویند. در این مقاله توضیحات مختصری پیرامون زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال و فوتسال جهت آگاهی هرچه بیشتر مخاطبان ارائه می گردد.

زیرسازی چمن مصنوعی به روش سطح سخت و غیر قابل نفوذ
این نوع زیرسازی که بر روی سطوح سخت مانند ملات سیمان، بتون مگر، آسفالت، سنگفرش، سرامیک و یا هر نوع متریال سخت مشابه انجام می گیرد مورد توجه بسیاری از کاربران پروژه های فوتسال قرار گرفته است. دلیل این استقبال را میتوان در دسترس بودن و فراگیر بودن متریال های سطح سخت عنوان کرد. در این روش زه کشی آب تنها با روش شیب بندی انجام میگیرد بنابراین استفاده از این روش در پروژه های بزرگتر میسر نخواهد بود.

زیرسازی چمن به روش سطح نفوذ پذیر
در این روش، با استفاده از متریال نفوذپذیر مانند خاک طبیعی، شن، ریگ و قلوه سنگ انجام می گیرد که به آنUnbound می گوییم. ضوابط و جزئیات اجرایی و فنی این نوع زیرسازی توسط فیفا تدوین می شود و هدف آن، افزایش سطح کیفی بازی فوتبال و مطابقت با استاندارهای معتبر جهانی می‌باشد. یادآور می شویم فیفا هیچ روش دیگری را برای زیرسازی تائید نمی کند و مزایای روش Unbound را برتر از سایر روش ها می‌داند.

مراحل اجرای زیرسازی چمن مصنوعی به روش
ابتدا پوشش گیاهی تا عمق مورد نظر حذف می گردد که روش های مختلفی برای گیاه زدایی وجود دارد.

در مرحله بعدی با استفاده از مخلوط کوهی و غلتک زنی و متراکم سازی، لایه ی چسبنده ایجاد می‌گردد.

پس از آن لایه های مختلفی از شن و ترکیب شن و ماسه دپو و تسطیح می گردد. در اینجا زیرسازی چمن مصنوعی انجام شده و سطح کار، آماده ی اجرای چمن مصنوعی خواهد بود.

مزایای روش زیرسازی چمن مصنوعی
هدایت آب به مجاری و کانال های ویژه
قابلیت تغییر کاربری زمین با کمترین هزینه (در صورت لزوم)
افزایش طول عمر و ماندگاری چمن مصنوعی
جلوگیری از آسیب به بکینگ (لایه زیره) چمن مصنوعی
خروج آب به طور کامل و رفع مشکل پوسیدگی های ناشی از رطوبت


برای مطالعه بیشتر به زیرسازی چمن مصنوعی مراجعه کنید.
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

درباره ما

پشتوار سرور با عنوان برترین مرجع "رایگان" انجمن بازی و محصولات مجازی به همراه فروشگاه محصولات گارنا ,سرورهای مجازی,سرورهای اختصاصی,هاست,ثبت دامنه و کلیه محصولات مجازی در ایران خدمات رسانی خود را در ضمینه فروشگاه در سال 1388 و در ضمینه انجمن در سال 1391 آغاز کرد . از لحظه تولد تاکنون پشتوار سرور همواره سعی در بکارگیری شیوه های مدیریتی جدید و خدمات نوین داشته است

ارسال پیام به مدیر سایت
دوستان ما
لینک های مفید
ابزار ها
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید: