پرینترهای سه بعدی را میتوان راهی برا یمحقق کردن رویاهای دور و دراز انسان ها در زمینه پزشکی معرفی کرد. اما تا به امروز [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید. ] توانسته است جای خود را در میان مهنسان پزشکی به خوبی تثبیت کند، به شکلی که از آن برای ساخت بافت ها و مفاصل مختلف بدن استفاده میکنند. ساخت ایمپلنت مفصل شانه، بافت قلب، گوش مصنوعی و استخوان انگشت انسان نمونه هایی از دستاورد های این تکنولوژی در زمینه های گوناگون است.
استفاده از این تکنولوژی زمانی که پزشکان قصد تعویض یکی از مفاصل آسیب دیده بیمار را دارند میتواند در همان اتاق عمل صورت پذیرد و این مورد میتواند از به وجود آمدن مشکلات از پیش تعیین نشده پیشگیری کند.
به علاوه استفاده از پرینتر سه بعدی در ساخت تجهیزات پزشکی میتواند در آینده ای نه چندان دور شیوه تولید انواع داروها را دستخوش تغییرات زیادی نماید.
از زمانی که تکنولوژی اسکنر سه بعدی و پرینت سه بعدی توانسته است اجزای مختلف بدن انسان را به همان شیوه تولید کند، دیگر نیازی به تشریح جد واقعی در کلاس های درس پزشکی نیست و میتوان برای آموزش آناتومی بدن انسان از نمونه های ساخته شده با استفاده از پرینتر سه بعدی استفاده کرد.