شاید برخی گمان کنند که کارت های قفل های هتلی و یا کارتی شامل اطلاعات حساس و مهم کاربر مانند اطلاعات شخصی یا مالی اوست اما واقعیت این است که اطلاعاتی که در قفل های کارتی ذخیره می شود اغلب شامل تعداد اتاق ها و تاریخ اقامت مهمان هتل و یا مرکز اقامتی است و در برخی موارد اطلاعات اضافی مانند شماره اتاق, تاریخ دسترسی مجاز ,تاریخ دسترسی حذف شده ویا شماره مهمان است .

به دلیل ثبت همین اطلاعات , [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید. ] در حفظ و تامین امنیت مهمانان بسیار تاثیر گذار هستند .

زیرا با یک گزارشگیری ساده و در کمترین زمان ممکن می توان از درب های اتاق گزارش گرفت و به این موضوع پی برد که چه کسی در چه زمانی درب اتاق را باز کرده است .

به همین سبب در صورت بروز هرگونه مشکلی برای مسافر و یا اتاق ( به طور مثال گم شدن وسیله ای از مسافر ) می توان با یک گزارشگیری ساده به این موضوع پیبرد که چه کسی در نبود مسافر وارد اتاق شده است .

از دیگر مزیت[لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید. ] می توان به عدم اسیتفاده و نیاز به کلید های مکانیکی اشاره کرد .

زیرا بر خلاف کلید عای مکانیکی که به راحتی قابل تکثیر هستند این کارت ها این قابلیت را ندارند و فقط و فقط با استفاده از کارت مسنر و برنامه ویژه که معمولا دست افراد مطمئن و مقام های ارشد مراکز اقامتی هستند امکان صدور کارت مجدد وجود دارد.

به همین لحاظ در صورت مفقودی کارت سریعا و بدون فوت وقت کارت قبلی باطل شده و کارت جدیدی جهت استفاده صادر می گردد.