ممکن است که تمیز کردن و شستن یک ماشین که وظیفه خود آن شست و شو است کمی عجیب به نظر بیاید. اما بهتر است بدانید که این کار یک اقدام اساسی در پاکیزه نگاهداشتن فضای دستگاه لباسشویی و کمک به عملکرد بهتر آن یعنی تحویل لباسهای تمیزتر که بوی تازگی و خوبی داشته باشند و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات جدی تر در آینده است.

[لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید. ]

به مرور زمان تجمع مواد شوینده و پودرهای باقیمانده در داخل ماشین لباسشویی موجب بروز مشکل در دستگاه می گردد. لذا مراقبت ها و تمیز کردن های دوره ای، بسیار برای ماشین لباسشویی شما و لباس هایتان سودمند خواهد بود و از خرابی دستگاه و انجام تعمیرات ماشین لباسشویی در آینده جلوگیری خواهد نمود.

[لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید. ]

آنچه که لازم است تا از نحوه تمیز نمودن داخل و خارج ماشین لباسشویی خود بدانید در ادامه آورده شده است.

مواد مورد نیاز
برای تمیز نمودن ماشین لباسشویی خود نیازی به شوینده های قوی و شیمیایی نخواهید داشت. مقداری سرکه سفید، جوش شیرین و مایع شیشه پاک کن تنها چیزهایی هستند که برای برق انداختن ماشین خود به آن نیاز دارید. همچنین به یک پارچه یا دستمال نظافت، دستمال با پرزهای ریز و یک مسواک قدیمی احتیاج خواهید داشت.
[لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید. ]

تمیز کردن داخل ماشین لباسشویی
ابتدا با استفاده از آب گرم و پارچه یا مسواک بقایای پودرهای شوینده و مواد شوینده و اضافی که از سیکل های شست و شوی قبلی به جا مانده اند را تمیز کنید. حتما تمامی گوشه ها و درزها را پاک کنید. همچنین تمامی قطعات جدا شونده و قابل شست و شو مانند محفظه جاپودری را خارج کرده و با آب بشویید. در صورتی که ماشین لباسشویی شما از نوع درب از جلو است، حتما دستمال کشیدن لاستیک اطراف درب ماشین را فراموش نکنید. این لاستیک به مرور زمان محل تجمع ذرات باقی مانده پودر، گرد و خاک، قارچ، مو، کرک لباس و دیگر موادی است که ممکن است از سیکلهای قبلی به جا مانده باشد.