در بهمن و اسفند ماه حتما این سوال برایتان پیش بیاید که نوروز کجا بریم ؟عید عید باستانی فرصتی مطلوب برای هجرت است . در صورتی‌که به هر عاملی , تمایل به مهاجرت گرفته اید و یا این که در لحاظ دارید برای مدتی از محل اقامت تان به دور گردید بدین نکات اعتنا نمایید . شما در تعیین شیوۀ سفرتان به طور کامل مختار می‌باشید که شیوۀ سفرتان را انتخاب فرمائید , این‌که بطور فردی و انفرادی و یا این که از روش تور و تاکسی های مسافرتی که سرویس ها مختلفی را وارد می کنند , سفر تان را انجام دهید . بعضی از ماشین کرایه ای های مسافرتی فقط فروشنده بلیت می‌باشند و بعضا دیگر علاوه بر فروش بلیت , سرویس ها تور را هم ارائه می دهند . این تاکسی ها هم به دو مدل تقسیم میگردند ; تاکسی های هواپیمایی که خویش برگزار کننده تور می باشند و یا این که آنهایی که واسطه فروش تور و نماینده یک ماشین کرایه ای داخلی دیگر می باشند . بهر اکنون غیر از نحوۀ مسافرت نکات دیگری نیز موجود است که بایستی به آن‌ها اعتنا فرمایید و در اینجا ما به بعضا از آنان اشاره می کنیم .
پیشین از آغاز تور عید نوروز , برنامه تان را تهیه فرمائید .
در‌این برنامه , بازه زمانی زمان مهاجرت , مسیر ظریف توقفگاه ها , بودجۀ مهاجرت , حالت هوای مقصد , هتل , مسیر مسافرت و غیره را در حین هجرت شناسایی نمائید . پیش از ترک خانه , یک توشه دیگر وسایل مایحتاج در زمان هجرت را باز بینی نمائید . برای اطمینان از این‌که همگی وسایل موردنیاز را برداشته اید , قبلاً صورتی از آن‌ها تهیه و تنظیم فرمائید و از بردن وسایل مازاد و غیرضروری پرهیز کنید . در سفرهای فرنگی گذرنامه و بلیط از اثاثیه حتمی است که می بایست خیلی قبلی خیس از استارت مهاجرت برای آن ها طرح ریزی و مبادرت فرمایید .

معمولا مهم‌ترین دلیل در تعیین مقصد , دارایی و میزان مبلغی است که برای تعطیلات نورورز و سفرتان اختصاص می دهید , در شرایطی که به همراه اعضای خانواده خویش سالی یک توشه به تعطیلاتی درخور و سزاوار بروید , صد رد صد خوبتر از چند سفری خواهد بود که با تجهیزات محدود و در محیط های نا امنی سپری شده و حسرت عمل های تفریحی , غذا های لذیذ و خرید را بر دل اعضای خانوادتان می‌گذارد . در‌حالتی که از تغییرات بها تاکسی های مسافرتی و هتل ها آگاه باشید , میتوانید با صرف هزینۀ کمتر هجرت دلچسب تری را تجربه فرمائید . آژانس‌های مسافرتی تا تعدادی روز پیش از استارت پرواز تورهای خویش را با بالاترین ارزش ممکن و سود به فروش میرسانند ولی در صورتی صندلی خالی بماند به مرور زمان بها تورهای خویش را کاهش میدهند تا جاهای خالی را مالامال نمایند ( تورهای لحظه نهایی ) . این مراحل کاهش قیمت‌ها ادامه پیدا مینماید تا یک سری ساعت باقی‌مانده به پرواز که در‌صورتی‌که گشوده نیز صندلی خالی بماند قیمت‌ها به طریق باورنکردنی ذیل میاید و آن زمان به راحتی می‌توانید هزینۀ رفت و بازگشت سفرتان را به طریق چشمگیری کاهش دهید . این کاهش قیمت‌ها از جانب هتل‌ها نیز واقعه می‌ افتد و تخفیف‌های اکثر و ویژه‌ای را برای آژانس‌ها مراد مینمایند . این اتفاق‌ها به طور معمول وقتی فیس می دهد که از مسافران کشورهای دیگر این شهرها کاسته میگردد و هتل‌ها برای لبریز کردن اتاق‌های خویش به آژانس‌ها تخفیفات ویژه ای میدهند و این گشوده نیز مژده ای برای کاهش هر چه بیشتر هزینۀ سفرتان است .
گزینش هتل مطلوب مدام یک کدام از مهم ترین دغدغه‌ها در حین مهاجرت بوده است . چه به تنهایی و چه برای فعالیت هجرت نمائید و چه با اعضای خانواده و به قصد تفریح , آسودگی در زمان اقامت از اهمیت بالایی برخوردار‌است . از‌آن‌جا‌که هر مسافر دارنده نیازهای متمایز است .