جزیره ی زیبای قشم که دارنده فضای سبز مخصوص و بکری است قدمتش به دوران ساسانیان میرسد و تحت عنوان مطرح ترین جزیره ی کشور ایران شناخته شده‌است . این جزیره دارنده سواحلی بزرگ و متنوع است . کنار دریا آن مرجانی , صخره ای و شنی ست .

در شرایطی‌که بخواهید با هواپیما و به صورت هوایی به قشم هجرت نمائید بازه یک ساعت و نیم در راهید در شرایطی که قطار را برگزینید 19 ساعت تا بندر عباس در مسیرید و با خودروی فردی 14 ساعت در منش میباشید .

قشم علاوه بر تفریحات آبی رنگ و غواص که داراست به دلیل عمر نواحی تاریخی جالب جذابی هم دارااست .

مردمان قشم که در نواحی جنوبی مرزو بوم میباشند مثل دیگر ساکنین استان های جنوبی به لهجه پارسی حرف می نمایند و زبان ی بندری دارا‌هستند .

پایکوبی ها و آئین های سنی و مذهبی مقام ویژه ای درین جزیره دارا‌هستند , دیدنی ترین و مهم‌ترین آن ها عبارتند از : مولودی خوانی , قبله دعا , عید باستانی صیاد و زنبیل گردانی است .

از سوغات و صنعت های دستی آن می توان نان تمشی زیور آلات ساخته شده با دست از سنگ و صدف و خورش قلیه ماهی و ادویه های تند اسم پیروزی .

و از جاذبه هلی جالب آن می شود به دره ی ستارگان , جزیره هنگام , بیشه حراء , لافت و جزیره هرمز اشاره نمود .

راهنمای مسافرت به قشم

جزیره قشم از جزیره‌ها استان هرمزگان و یک کدام از هدف های دوست داستنی توریسم کشورمان به شمار می‌آید . قشم که به جزیره شگفتی‌ها هفتگانه کشور‌ایران هم دارای اسم و رسم است وسیع ترین جزیره غیر جداگانه عالم و در شرایط حیاتی و راهبردی دهانه تنگه هرمز قرار گرفته است . مساحت این جزیره حدود 1491 کیلومتر مربع می‌باشد که خویش از اکثری از کشورهای عالم نظیر سنگاپور , هنگ کنگ , مالدیو و بحرین بزرگتر است . در [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید. ] از این جزیره دیدن فرمایید .


قدمت این جزیره به دوران مادها گشوده می‌گردد . این جزیره بعد از اسلام پایین اشراف خلفای مسلمان در آمد البته بعدها حکومت های دیگری بر رمز عمل آمدند و در طی دوران این جزیره مورد اعتنا بازرگانان اروپایی قرار گرفت . جزیره قشم به تصرف پرتغالی ها درآمد و سالیان طولانی زیر سلطه آن ها بود البته به کارایی امام قلی خان سردار سپاه فرمانروا عباس صفوی پس گرفته شد . البته در وسط دورن قاجار این جزیره پایین سیطره انگلیسی ها در آمد ولی دوباره به جمهوری اسلامی ایران گشوده گردانده شد .

آب و هوای قشم

آب و هوای قشم گرم و مرطوب است در فصول گوناگون دمای هوا فراوان متغیر می‌باشد . به تدریج هوا از خرداد استارت به گرم شدن می نماید , در سه ماه فصل تابستان به نقطع ی عطف خویش میرسد . البته شایسته ترین زمان هجرت با تور لحظه نهایی قشم آخرها فصل‌زمستان و بهار میباشد .

رویکرد های مهاجرت به قشم

برای مسافرت به کیش یکسری مورد موجود هست . هواپیما , قطار , اتوبوس و ماشین فردی . پراحت ترین وسیله برای هجرت به قشم هواپیما می‌باشد ولی یک کدام از شایسته ترین وسایل نقلیه برای این هجرت ماشین فردی هست . جزیره قشم دارنده جذابیت های فوق العاده ای است . ولی به دلیل پراکندگی آن ها در صورتیکه اتومبیل فردی خویش را همراه داشته باشید به راحتی به تمام این جاذبه ها دسترسی خواهید یافت . در مهاجرت با خودرو به بندرعباس رفته و آن گاه با لندینگ کرافت به همراه ماشین خویش راهی جزیره گردید .

در هتل های قشم آیتم های متنوعی موجود است که بسته به دارایی ای که برای این هجرت اختصاص داده اید می‌توانید گزینش فرمایید . هتل های گران قیمت مثل هتل سورینت , هتل آرتا , هتل ارم و هتل های ارزان مثل هتل آسماری , هتل دیپلمات , هتل پرشین گلف مهیا ارائه سرویس ها به مهمان‌ها و گردشگران این جزیره میباشند