[لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید. ] همواره مقصد مهاجرت گردشگران داخلی بوده است . با دقت به این که در تعطیلات عید هستیم و بیشتر هموطنانمان به بخش ها متفاوت مرزو بوم مهاجرت کرده اند ; کیش نیز یکی‌از مسیرهای پر بازدید برای تعطیلات نوروزی است و جزیره‌ها جنوبی کشورمان از جمله نقاط دوست داستنی برای تفریح و گشت و گذار در روزها عید است .
به طور کلی جزیره ها خلیج فارس مقصدی ایده آل برای توریسم است و روز آپ دیت به تجهیزات این جزیره ها خوشگل افزوده می شود , در‌این روزها یک کدام از اخباری که در حوزه توریسم منتشر شد و ذوق زده کننده بود , به آب انداخته شدن اولی کشتی توسعه یافته توریسم اهل ایران با حضور نائب رئیس مدیریت جمهوری و مدیریت دلیل حیطه آزاد کیش در آب های خلیج عجم بود .
در جهت تقویت و گسترش صنعت توریسم دریایی جزیره کیش , این کشتی توسعه یافته توریسم به ناوگان اتوبار دریایی این جزیره طولانی تر شد .
در شامگاه 3 فروددین ماه 98 او‌لین کشتی توسعه یافته توریسم اهل ایران با حضور نائب رئیس مدیر جمهوری آقای سورنا ستاری و مدیرعامل حیطه آزاد کیش آقای غلامحسین مظفری در حاشیه دریا جزیره کیش به آب انداخته شد .
این کشتی توریسم اهل ایران که تاپ تورز اسم داراست به وسیله مهندسین و متخصص ها کارآزموده و توانای کمپانی اروندان خرمشهر ایجاد شده است .
این کشتی بزرگ ترین و توسعه یافته ترین کشتی مسافربری مرز و بوم به شمار می‌آید که از مال آلومینیوم تاسیس شده است .
[لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید. ] دارنده تاییدیه در بین المللی است که گنجایش جابجایی آن برای انتقال مسافر نزدیک به 220 نفر است . علاوه بر انتقال مسافر , این کشتی گنجایش انتقال 80 بدن توشه و 10 اتومبیل را دارااست که میتواند از روش دو محل ورود , بارگیری و تخلیه نماید .
کشتی تاپ تورز سرعت و امکان دریانوردی در وضعیت جوی‌بار مختلف را دارااست که بخشی از خصوصیات شایان توجه این کشتی است .