16+1.5 23+1.7 26+3

سایر اطلاعات:
وابستگی: اسکورج
دمیج پایه: 45 - 49
آرمور: 3.22
سرعت اولیه : 315
اتک رنج : 600
اتک انیمیشن: 0.4 / 0.77
زدن انیمشن: 0.7 / 0.8
سرعت اولیه ی اتک : 1.7
سرعت اتک(رسیدن به هدف): 900 یونیت
محدوده ی دید : 1800 - 900

نقاط قوت:
سرعت حرکت اولیه ی بالا
اسکیل های خوب و پر دمیج
رنج خوب
تاور زنی عالی با اسکیل 2
شیش با آقانیم خیلی صفای دل می افشاند!
شیش بدون کول داون

نقاط ضعف:
شل بودن
دمیج خیلی کم
اسکیل استان یه خورده با تاخیر میخوره
مانای زیاد و وحشتناکی برای اسکیل ها مخصوصا شیش میخواید
اگه سایلنس بشید تک به تک نمیتونید حتی یه دونه کریپ رو بکشید

اموزش بر اساس آخرین تغییرات مپ dota v.6.74c

اسکیل ها :

1:Split Earth

با زدن این اسکیل یر روی یک محوطه هیروی شما با کمی تاخیر(0.33) در آن منطقه زمین را شکافته و به دشمنانی که
در آن محوطه باشند مقداری دمیج وارد میکند و آنهارا برای مدت زمان دو ثانیه استان (stun) میکند. دارای 9 ثانیه
کولداون و حد اکثر فاصله ی 750 میباشد. نوع دمیج آن مجیکال است و درختان توی محوطه ی خود را قطع میکند
این اسکیل در آپگرید اول به 100 مانا نیاز داره و محوطه ای به قطر 150 رو به میزان 120 دمیج میده
این اسکیل در آپگرید دوم به 125 مانا نیاز داره و محوطه ای به قطر 175 رو به میزان 180 دمیج میده
این اسکیل در آپگرید سوم به 140 مانا نیاز داره و محوطه ای به قطر 200 رو به میزان 240 دمیج میده
این اسکیل در آپگرید چهارم به 160 مانا نیاز داره و محوطه ای به قطر 225 رو به میزان 300 دمیج میده

2 : Diabolic Edict

با زدن این اسکیل در محوطه ای در اطراف هیروی شما انفجار هایی صورت میگیرد که دشمنان و ساختمان هایشان
را مورد خسارت واقع میکند.اثرش برای 8 ثانیه باقی میماند و نوع دمیج آن مخلوط است. محوطه ی تاثیر آن 500
و کول داون آن 22 ثانیه می باشد
این اسکیل در آپگرید اول 95 مانا مصرف میکند و 32 انفجار به وجود می آورد که هرکدام 12.5 دمیج وارد میکنند و مجموعشان 400 است
این اسکیل در آپگرید دوم 120 مانا مصرف میکند و 32 انفجار به وجود می آورد که هرکدام 25 دمیج وارد میکنند و مجموعشان 800 است
این اسکیل در آپگرید سوم 135 مانا مصرف میکند و 32 انفجار به وجود می آورد که هرکدام 37.5 دمیج وارد میکنند و مجموعشان 1200 است
این اسکیل در آپگرید چهارم 155 مانا مصرف میکند و 32 انفجار به وجود می آورد که هرکدام 50 دمیج وارد میکنند و مجموعشان 1600 است

3:lightning storm

با زدن این اسکیل هیروی شما یه گونی رعد و برق روی دشمنان نزدیک خالی میکنه که اونا رو دمیج میکنه. نوع
دمیج آن مجیکال است و دارای 650 رنج برای هر پرش( از یک دشمن به دیگری)(700 در پرش اول) است و 5.5
ثانیه کول داون دارد
این اسکیل در آپگرید اول به 100 مانا نیاز دارد و در 4 پرش هرکدام 80 دمیج وارد میکند
این اسکیل در آپگرید دوم به 115 مانا نیاز دارد و در 6 پرش هرکدام 145 دمیج وارد میکند
این اسکیل در آپگرید سوم به 130 مانا نیاز دارد و در 7 پرش هرکدام 205 دمیج وارد میکند
این اسکیل در آپگرید چهارم به 145 مانا نیاز دارد و در 8 پرش هرکدام 265 دمیج وارد میکند

4ulse nova

با روشن کردن این اسکیل هیروی شما هر ثانیه موج هایی ارسال میکند که به دشمنان آسیب میزند. نوع دمیج
آن مجیکال است و اگر هیروی شما نامرئی باشد دمیج وارد نمیکند. محوطه ی تاثیر آن 450 است و برای فعال
شدن اولیه 110 مانا مصرف میکند. با بستن aghanim قوی تر مشود
این اسکیل در آپگرید اول 20 مانا در ثانیه مصرف میکند و هر ثانیه 66 دمیج میزند . با آقانیم 88
این اسکیل در آپگرید دوم 40 مانا در ثانیه مصرف میکند و هر ثانیه 100 دمیج میزند . با آقانیم 133
این اسکیل در آپگرید سوم 60 مانا در ثانیه مصرف میکند و هر ثانیه 144 دمیج میزند . با آقانیم 177

اسکیل گیری:

که الته دو نوع داره :

1- وقتی میخواید حریف هارو از دور اذیت کنید 2- وقتی میخواید خوب یونیت بخورید و یا حریف ها رو از خودتون دور نگه دارید
در صورت اول:+ بقیه هم +
روش دوم: هم جای 2 و 3 رو عوض کنید(من توصیه نمیکنم زیاد این کار رو بکنید بهترین کار مخلوط گرفتنشونه)

آیتم بندی:
اول بازی حتما یدونه بخرید و چندتا و به لاین دو نفره برین میتونید بجاش بخرید البته اگه میدونید میتونید وردارید برید وسط(خیلی جلوی هیروهای شل وسط جواب میدید) برای بوت باید فکر اساسی کرد پس برای من انتخواب اوله اما بقیشون هم در مواقع مختلف جواب گو هستن(همشون خوبن مخصوصا این جوراب سبزه که hp میده) که هم مانا میده هم دمیج کار شمارو یه پله راحت تر میکنه ولی بعضیا میگیرن که هم مانای خیلی بیشتری میده هم 4 دمیج بیشتر اما خوب خودمونیم به پولش اول بازی نمی ارزه همون اولی کارش راحت تره رو هم برای اول بازی زیاد پیشنهاد نمیکنم هم گرونه هم اول بازی سخته خریدنش اما اگه احساس میکنید شل هستید و ممکنه زود بمیرید خوبه. نمیدونم چرا ولی افراد زیادی دیدم که برای ایشون میبندن و به نظر من هم جواب میده البته من خودم چون اتکر هارو دوست دارم و نمیتونم با دمیج پایین خوب پول بخورم رو میبندم . اگه زیاد شل نیستید اما خوب حریف لول هاش از توان شما بیشتره خوبه (در مواقعی مجبور به بستن میشید) خودت که زیاد دوست نداری اما یارا مجبورت میکنن ببندی!!! اگه پول خوریت خوب شده و میتونی هر چیزی بری من یکی از این دو مورد رو بهت پیشنهاد میکنم یا همشون رو بستی؟ بابا ایول بیا اینو هم ببند و شاید اون چوب خشکتو تبدیل کردی به تا یارات حال کنن با این مرامت! اگه بازی فانه قند تو دلت آب میکنه نمیدونی چه صفایی میده که طرف استان شده دمیج خورده شیشتون داری میکشش بعد دوسه بار بهش رعد و برق بخوره!

هیرو های مرتبط:

یارها:
اینقدر وقت میخره تا فرار کنید
شما شلید و hp نوش جان کنید تا جبران بشه
اگه hp کمی داشته باشید با لول 3 ایشون و اسکیل هاتون فول میشید
میتونید راحت چند تا تاور بندازید
توی لاینتون واقعا کار شمارو آسون میکنه
مانا خوبی میده

دشمنان:
هم مانا میکشه هم دمیج بالایی بهتون میده
خداییش عقده ای میشید
با لول سه دمیجتون میکنه و با 2 مانا میخوره