اهمیت صفحات فرود طراحی سایت : ممکن است تا به حال نام صفحات فرود یا لندینگ را شنیده باشید اما اطلاع چندانی از ماهیت و کاربرد آن ها نداشته باشید . در مقاله ی امروز قصد داریم شما کاربران عزیز " وب خونه " را با نکاتی مهم و کاربردی درباره ی صفحات فرود آشنا کنیم لذا مثل همیشه با ما همراه باشید .
صفحه فرود چیست ؟
به صفحاتی از یک وب سایت که کاربران را از طریق تبلیغات انجام شده در خارج از وب سایت و یا نتایج موتور های جستجو وارد وب سایت می کنند ، صفحات لندینگ یا فرود گفته می شود . لازم به ذکر است بدانید صفحات فرود یک وب سایت تاثیر چشم گیری در افزایش نرخ بازدید و کاربران سایت خواهند داشت .
استفاده از تصاویر در صفحات فرود طراحی سایت :
یکی از بهترین راهکار ها برای افزایش جذابیت صفحات فرود در [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید. ] ، استفاده از تصاویر و ویدئو ها در این صفحات است . نکته ی مهمی که در استفاده از تصاویر و ویدئو ها باید در نظر داشته باشید این است که باید کلیه نکات بهینه سازی را در رابطه با ان ها رعایت کنید تا در سرعت بارگذاری وب سایت تاثیر منفی نگذارند .
عناوین در صفحات فرود :
سعی کنید توضیحات مربوط به عناوین را تا حد امکان کوتاه و روان در نظر بگیرید زیرا بسیاری از مخاطبین مطالب طولانی را نمی خوانند و تنها نگاهی به عناوین می اندازند . پیشنهاد ما به شما عزیزان برای جلب توجه کاربران ، استفاده از مزیت ها و معایب موضوع مورد نظرتان در عناوین متن می باشد .
استفاده از فرم opt-in در طراحی سایت :
یکی از مهم ترین راهکار ها در راستای تبدیل کاربران به مشتری ، استفاده از فرمی کوتاه و مختصر در صفحات فرود[لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید. ] می باشد . با استفاده از این فرم می توانید اطلاعات کاربران را به سادگی دریافت کنید و با آن ها در ارتباط باشید ، هم چنین برای ترغیب بیشتر کاربران می توانید در ازاء ثبت نام برای آن ها هدیه ای به صورت رایگان در نظر بگیرید .
تبلیغات در صفحات فرود :
ترجیحا در این صفحات از تبلیغات استفاده نکنید اما اگر مجبور به استفاده از آن ها هستید در پایین صفحه با کوچک ترین فونت از آن ها استفاده کنید .