در بازار رقابتي امروز، حضور آن لاين در اينترنت، براي شرکت ها بسيار پر اهميت مي باشد. مردم درباره هر موضوعي جستجوي آنلاين انجام مي دهند. تحقيقات نشان مي دهد که کاربران، قبل از خريدشان حداقل يک جستجو انجام مي دهند.
از اين رو ، براي يک شرکت داشتن وب سايتي که به بصورت موثر در گوگل ديده شود بسيار مهم است.
اين روزها وب سايت به ويترين شرکت ها تبديل شده و در تصميم گيري جهت خريد مخاطبين کاملا" موثر مي باشد.
اما فقط داشتن يک وب سايت کافي نيست بلکه حضور در تتايج جستجو در زماني که مخاطبين کلمات مرتبط را جستجو مي کنند حائز اهميت مي باشد.
اکثر مخاطبين اسم وب سايت را جستجو نمي کنند. بلکه به جاي جستجوي اسم وب سايت ، آنچه را که نياز دارند را جستجو مي کنند. معمولا محصول مورد نظر و يا خدماتي که مورد نياز مي باشد مورد جستجو قرار مي گيرد. اگر وب سايت در نتايج جستجو نباشد، براي کاربران وجود خارجي نخواهد داشت.
چگونه جهت رتبه بندي مناسب وب سايت خود را با کلمات کليدي مورد نظر اطمينان حاصل مي کنيد ؟
به چه دلايلي وب سايت شما در بين هزاران وب سايت مرتبط، در صفحه اول موتور هاي جستجو قرار مي گيرد ؟
در حالي که سئو شامل بسياري از پارامتر ها مانند معماري سايت، محتوا، لينک هاي درون وب سايت، گرفتن لينک از سايتهاي ديگر، و غيره مي باشد اين مقاله در مورد نقشي که سئو در طراحي سايت دارد صحبت مي کند.

سئو و نقش آن در طراحي سايت
سئو و طراحي سايت بايد دست به دست با هم حرکت کنند.اين روزها بسياري از طراحان سايت، سئو را با [لطفا جهت مشاهده لینک ها ثبت نام کنید. ] ترکيب مي کنند.اگرچه بسياري از شرکت ها اهميت نقشي که سئو در طراحي سايت ايفا مي کند را جدي نمي گيرند و در مراحل طراحي سايت سئو را لحاظ نمي کنند.
زماني که سايت شما seo friendly باشد، دريافت ترافيک براي وب سايت شما بسيار راحت تر مي شود. بطور مثال، خيلي از تکنولوژي ها سايت هاي بسيار زيبايي مي سازند ، اما سئوي خوبي ندارند.
چنانچه در طراحي وب سايت شما از خيلي از اين تکنولوژي ها استفاده شده باشد ممکن است شما در حال محدود کردن و يا کند کردن موتور جستجويي باشيد که در حال تلاش براي دسترسي به سايت شما و مطالب آن مي باشد.
اگر يک موتور جستجو توانايي سريع و راحتي در دسترسي به مطلب سايت شما نداشته باشد، سايت شما در نتايج بالا ديده نخواهد شد.
ترکيبات سئو بهترين فعاليت براي وب سايت شما مي باشد که حتي از لينک کردن و محتواي صرف سايت فراتر مي رود. بهينه سازي سايت با استفاده از تکنولوژي، معماري سايت، هدايت سايت و .... اتفاق مي افتد.و بدين دليل است که سئو مي تواند نقش حياتي را در طراحي سايت ايفا کند.
محتواي صفحه نيز جز مهمي از سئو مي باشد.قبل از اينکه وب سايت آماده شود، شرکت طراحي سايت بايد کليت موضوع وب سايت را بداند تا بتواند کلمات کليدي مهمي را که مخاطبين وب سايت در اينترنت جستجو مي کنند را آناليز کند. چنانچه کلمات کليدي در ابتداي کار به مطالب صفحات طراحي شده اضافه شود، زمان ذخيره خواهد شد زيرا ديگر لازم نيست براي بهينه سازي صفحات طراحي شده تغييرات عمده اي را در صفحه و محتواي آن انجام دهيد.

بهينه سازي بروني وب سايت مربوط به لينک هاي وب سايت مي باشد.لينک هاي بيروني نقش مهمي را در سئو بازي مي کند و در بهبود رتبه بندي تاثير گذار مي باشد .از طرف ديگر لينک هاي غيرمرتبط تاثير منفي بسيار زيادي را دارند و مورد خشم موتور هاي جستجو قرار مي گيرند.سئو به اندازه خود طراحي سايت مهم مي باشد.اگر در هنگام طراحي وب سايت تمامي پارامترهاي سئو رعايت گردد, از زمان ايجاد صفحه طراحي شده با افزايش رتبه سايت همراه خواهد بود و بازديدکنندگان راازموتورهاي جستجو جذب مي کند.اگر سئو از مرحله طراحي سايت در نظر گرفته شود بنابراين نيازي به کمترين هزينه و زمان نيست تا سايت را آناليز کنيم و متوجه شويم کدام موارد سئو انجام شده و چه مواردي که موتورجستجو پسند باشد بايد به سايت اضافه شود.